5/17/2017

The Very Hungry Caterpillar w klasie pierwszej

Cykl życia motyla 

 Staramy się łączyć wiedzę językową z wiedzą ogólną od pierwszych lat nauki. Stąd pomysł na lekcję, którą w klasie pierwszej przeprowadziła p. Martyna. Opis zadań poniżej.

Dzieci z pierwszej klasy zapoznawały się z cyklem życia motyla. Przed obejrzeniem bajki „The Very Hungry Caterpillar”, powstałej na podstawie książki Erica Carle’a o tym samym tytule dyskutowaliśmy na temat przeobrażania się gąsienic w piękne motyle. Po obejrzeniu bajki Dzieci grały w grę planszową dedykowaną bajce - liczyły, „zjadały” nowe potrawy – karmiąc tym samym głodną gąsienicę. W ten oto sposób wraz ze swoimi gąsienicami przeszły przez fazę poczwarki, aż do motyla. 



Kolejnym zadaniem Dzieci było wybranie z tacek, kolorowych makaronów, które kształtem przypominały wszystkie stadia cyklu życia motyla. Dzieci umieszczały je na swoich tackach w odpowiednich miejscach, przyklejały i rysowały pierwsze stadia rozwoju tj. jajko. Następnie uzupełniały kartę pracy łącząc wyrazy z obrazkami. 




Jako pracę domową dostały kartę, na której należało narysować w motylich skrzydłach, w odpowiedniej kolejności cały cykl życia motyla.

Autorka scenariusza i zdjęć: Martyna Bujnowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz