5/18/2017

Kaboom i Kahoot

Dwie podobne nazwy, ten sam ładunek emocjonalny! Uwielbiane przez naszych Słuchaczy gry, których nazwy elektryzują uczniów, a wizja grania na końcu zajęć motywuje do szybszej pracy.

Kahoot
Gra online, którą układa Lektor. Słuchacze muszą mieć tablety/smartfony z dostępem do internetu.
Na ekranie komputera czy na tablicy multimedialnej pojawiają się pytania wraz z możliwymi odpowiedziami. Każda w innym kolorze i z innym symbolem. Te same symbole, ale bez odpowiedzi pojawiają się na urządzeniach w dłoniach Słuchaczy. Tablety/smartfony stają się padami. 



Zadaniem Słuchaczy jest jak najszybsze wskazanie poprawnej odpowiedzi (liczba punktów przyznawana jest również w zależności od prędkości odpowiedzi).
Jak łatwo sobie wyobrazić, emocje sięgają zenitu!


Kaboom
To patyczki laryngologiczne z napisami na jednym z końców. U nas to czasowniki nieregularne. Słuchacz losuje patyczek i aby go zatrzymać, musi podać wszystkie trzy formy nieregularne plus znaczenie. Jeśli Mu/Jej się to nie uda, patyczek wraca do puli.
Jeśli Słuchacz wylosuje patyczek z czerwonym napisem Kaboom! oddaje do puli wszystkie dotąd zebrane patyczki. Nasi uczniowie wymyślili jeszcze jeden wariant - Grand Theft on the Left/Right. Słuchacz, który wylosuje taki patyczek, dokonuje kradzieży patyczków sąsiada. Zwroty akcji generują mocne przeżycia!






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz